Manoir Alexandre Terrin på Fasan & Kantareller 100g
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Beskrivning
Terrin på fasan och kantareller är en exklusiv och smakrik delikatess där möra bitar av fasan kombineras med aromatiska kantareller. Den passar utmärkt att servera som apéritif, som ett elegant tilltugg eller som förrätt på toast eller baguette. Denna terrin är perfekt för att förhöja festbordet eller en sofistikerad middag med vänner och familj.
Fläskkött från hals (Frankrike), kött från fasan 20 %, lever från fågel, svamp: kantareller (Cantharellus Lutescens) 5 %, ÄGG, russin, vitt vin, salt, peppar, kryddor.
Näringsdeklaration per 100g:
Energi: 1077 kJ / 259 kcal
Fett: 20 g
– varav mättat fett: 6,7 g
Kolhydrater: 0,6 g
– varav sockerarter: <0,5 g
Protein: 19 g
Salt: 1,8 g
- EAN:
- 3513261270718
- Varumärke:
- Le Manoir Alexandre
- Kategori:
- Chark, Ost & Konserver > Delikatessinläggningar
Chark, Ost & Konserver > Kött & Fågel
Världens Smaker > Frankrike - Bäst före-datum:
- 2028-09-06
- Klassificering:
- Livsmedel
- Förpackningsstorlek:
- 100 g
till i din varukorg.
