La Perle des Dieux Ansjovis med Citron 115g
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Beskrivning
La Perle des Dieux Ansjovis med Citron är en elegant fransk delikatess där noggrant utvalda ansjovisar bereds varsamt och läggs hela i burken tillsammans med en skiva färsk citron. Därefter fylls burken med extra jungfruolivolja som bevarar och utvecklar smakerna över tid.
Citronen tillför en frisk syra som balanserar ansjovisens rika och salta havskaraktär. Under lagringen tar oljan upp smaker från både fisken och citronen, vilket skapar en djupare och mer aromatisk smakprofil.
Resultatet är en sofistikerad och välbalanserad produkt som passar perfekt för dig som uppskattar klassiska delikatesser med en fräsch twist. Ansjovisen är utmärkt att servera på baguette eller crostini, i sallader eller tillsammans med potatis för en enkel men elegant måltid.
Hela färska ANJOVIS (75%), extra jungfru olivolja, färsk citron (6%), salt
Näringsvärde per 100g
Energi: 879kJ / 211kcal
Fett: 12,6g
varav mättat fett: 2,6g
Kolhydrater: <0,5g
varav sockerarter: <0,5g
Protein: 24,2g
Salt: 1,1g
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för oss i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
Inget här nu
- EAN:
- 3760148291766
- Varumärke:
- La Perle des Dieux
- Kategori:
- Chark, Ost & Konserver > Fisk & Skaldjur
Chark, Ost & Konserver > Lyxkonserver
Världens Smaker > Frankrike - Bäst före-datum:
- 2030-06-23
- Klassificering:
- Livsmedel
- Förpackningsstorlek:
- 115 g
till i din varukorg.
