Hvonn Skarp Vinbärssyra 500ml
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Beskrivning
Genom att tillvarata pressade bär från juicetillverkningen i sin dryckesproduktion skapar de SKARP - en produktserie med drinkingredienser som bygger på ett kretslopp där bären återanvänds och förädlas med mjölksyra. Genom denna förädlingsprocess skapar HVONN ”bärsyror” med ett lågt ph-värde likt det i citrusfrukter. Dessa kan med fördel användas i drinkar som alternativ till citrusjuicer för att ge den rätta syran.
SKARP Vinbärssyra är baserad på röda vinbär och ger utöver en skarp syra en trevlig fruktig ton av just vinbären, vilket gör den till en självklar ingrediens i t.ex. drinkar med röda bär.
Vatten, röda vinbär, mjölksyra. Energi: 31,38kJ/7,5kcal, Fett 0g, Kolhydrater 1,5g, varav sockerarter 0,5g, Protein 0g, Salt 0g
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för oss i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
Inget här nu
- EAN:
- 7350165290147
- Varumärke:
- Hvonn
- Kategori:
- Dryck > Sprit - Alkoholfritt
- Bäst före-datum:
- 2026-05-14
- Klassificering:
- Livsmedel
- Förpackningsstorlek:
- 500 ml

till i din varukorg.